Softiq nabył udziały w grupie Stermedia

Czytaj więcej

W czerwcu minęło sześć lat od momentu, gdy powstał Softiq. Był to czas wielu zmian, ogromnego wzrostu zatrudnienia, tworzenia długiej listy planów. Wydaje się, że kiedy firma osiąga pewną stabilizację, wystarczy już tylko płynąć z prądem, a wszystko „samo się dzieje”. W Softiqu nic nie dzieje się samo. Za każdą nową inicjatywą stoją ludzie, którzy nigdy się nie zatrzymują. Jeśli nawet, to tylko na chwilę, by zastanowić się i zweryfikować efekty działań. Bardzo blisko nam do organizacji, które podobnie jak Softiq w centrum stawiają ludzi i technologię.

Od lipca 2021 dołączyła do nas Grupa Stermedia – jeden z liderów na rynku sztucznej inteligencji i zrobotyzowanej automatyzacji procesów. Dzięki wykupieniu części udziałów możliwe jest połączenie doświadczenia, wiedzy i podobnego sposobu myślenia o biznesie. Te kluczowe aspekty stały się magnesem, który przyciągnął do siebie Softiq i Stermedia. Poprzez fuzję grupa technologiczna Euvic wzbogaciła swoje portfolio o technologie z zakresu sztucznej inteligencji. 

– Rynek potrzebuje dzisiaj zintegrowanych kompetencji w zakresie sztucznej inteligencji, przemysłu 4.0 i automatyzacji procesów. Podmioty sektora publicznego, będące głównymi odbiorcami naszych usług, już operują na ogromnych zbiorach danych, ale coraz chętniej sięgają po technologie i rozwiązania pozwalające na ich zaawansowaną analitykę. Stermedia ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu projektów informatycznych w tych obszarach. Dzięki połączeniu sił mamy szansę stworzyć ciekawą propozycję dla naszych obecnych i przyszłych klientów – mówi Andrzej Plachta, wiceprezes Softiq. 

– Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc Grupie Euvic rozszerzyć działalność o innowacyjne technologie. Ograniczanie strat w procesach, redukcja błędów, czy też oszczędzanie czas pracowników przy powtarzalnych czynnościach by w pełni wykorzystać ich potencjał, to tylko niektóre z możliwości sztucznej inteligencji i robotyzacji. Wierzymy, że zastosowanie uczenia maszynowego stworzy nowe korzyści dla klientów Grupy, a wspólnie zbudujemy nową jakość usług i produktów na polskim rynku – mówi Piotr Krajewski, prezes spółki Stermedia.

Przed nami bardzo ciekawy czas oparty na spotkaniach, wymianie spostrzeżeń i poznawania know how. Gotowość do dialogu i okazania sobie wzajemnego wsparcia jest dla obydwu firm tym, co daje nadzieje na jeszcze większe możliwości. Będzie się działo!

Więcej informacji https://inwestycje.pl/gielda/softiq-z-grupy-euvic-kupil-udzialy-w-grupie-stermedia/

This post is also available in: English (Angielski)