BEZPIECZNIQ #2 – cykliczny przegląd najważniejszych wiadomości z zakresu IT Security i nie tylko 

Czytaj więcej

W SOFTIQ szczególną wagę przykładamy do bezpieczeństwa tworzonych i administrowanych przez nas systemów.  

Wychodząc z założenia, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, postanowiliśmy zadbać o poziom świadomości bezpieczeństwa w naszej firmie – tak narodził się cykl pod nazwą BezpiecznIQ. 

Nasz dział IT poszukuje ciekawych informacji i dzieli się praktycznymi radami i sprawdzonymi metodami na poprawę poziomu bezpieczeństwa firmy i wykorzystywanych w niej systemów.  

Tymi informacjami chcemy dzielić się również z czytelnikami naszego bloga – zapraszamy Cię do lektury.  

Uważaj co skanujesz! Fałszywe kody QR. 

Czy wiesz, jak odróżnić prawdziwy kod od fałszywego? Jakie ryzyko wiąże się z nieuważnym skanowaniem? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na te pytania i wiele innych! 

Link do portalu Sekurak.pl 

Poznaj metody śledzenia Twojej dokładnej lokalizacji 

Czy wiesz, jak można śledzić Twoją lokalizację przez smartfon, laptop czy nawet przez zwykły telefon? Ten artykuł prezentuje najnowsze techniki i metody, jak się przed nimi zabezpieczyć. 
 

Link do portalu CiemnaStrona.pl 

Badanie postaw Polaków wobec cyberbezpieczeństwa 

Czy jesteśmy świadomi zagrożeń? Jakie mamy nawyki i co sądzimy o bezpieczeństwie w sieci? Wyniki tego najnowszego badania mogą Cię zaskoczyć! 

Link do pliku pdf z treścią badania w ramach projektu Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni 

Studium nowej podatność w WooComerce 

Szczegółowe omówienie nowo odkrytej podatności w jednym z najpopularniejszych pluginów do sklepów internetowych. Dowiedz się jak ją łatać. 

Artykuł opublikowany w portalu RCE Security 

Dziękujemy za lekturę i zapraszamy na kolejny BezpiecznIQ 

BEZPIECZNIQ pojawia się regularnie na naszej stronie i wszystkich czytelników zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy o sposobach poprawy bezpieczeństwa firmy oraz wykorzystywanych w niej systemów zapraszamy do odwiedzin.  

Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami naszej oferty dotyczącej poprawy jakości zabezpieczeń Twojego oprogramowania, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy będą w stanie przygotować dla Ciebie indywidualną ofertę.