My Plate Space – co mam na talerzu?

Czytaj więcej

Softiq stale się rozwija, a wraz z naszym rozwojem zwiększają się nie tylko zespoły, ale także zwiększa się liczba realizowanych projektów. Dziś chwalimy się współpracą z zagranicznym startupem – Cluiid. Takie projekty to dla nas wyzwanie – a my każde wyzwanie traktujemy bardzo poważnie.

Czym jest My Plate Space i jakie zadanie w tym projekcie miał Softiq?

My Plate Space to aplikacja, która powstała, by… ratować ludzi. Dlaczego? Często zdarza się, że ktoś ma silną reakcję alergiczną na dany składnik serwowanej potrawy. Nie zawsze z menu dowiemy się o wszystkich alergenach. My Plate Space powstało, żeby ułatwić przekazywanie informacji. Dzięki tej aplikacji każda restauracja, która wykupiła subskrypcję, daje dostęp swoim klientom do szczegółowej listy składników i alergenów wszystkich potraw. Dodatkowo kuchnia (kucharze czy kelnerzy) ma dostęp w czasie rzeczywistym do zamówień składanych na sali, a każdy klient może dopisać komentarz z wymaganiami odnośnie swoich alergii pokarmowych. Oprócz tego aplikacja pozwala na sprawdzanie dostępności produktów w okolicy – dzięki temu manager jest w stanie dokładnie zaplanować zakupy.

Na czym polegał udział Softiq w tym projekcie?

Zajmowaliśmy się stworzeniem aplikacji My Plate Space od początku do końca. Obecnie trwa jej wdrożenie. Jednak na wdrożeniu nasza współpraca z Cluiid się nie kończy. W ramach podpisanej umowy będziemy utrzymywać aplikację i wspierać klienta w każdym momencie.

Jakie technologie wykorzystujemy?

Aplikacja jest tworzona w infrastrukturze chmury AWS (Amazon Web Services). Back-end stworzony w architekturze Full Serverless napisany jest w języku TypeScript i uruchamiany w NodeJS. Front-end natomiast jest aplikacją opartą o framework Angular stworzony w TypeScript . Wykorzystujemy tutaj również nierelacyjną bazę danych Amazon Dynamo DB.

Jak wygląda nasza metodyka pracy?

W Softiq pracujemy w metodyce Scrum. Do większości projektów podchodzimy w sposób zwinny, opierając się na sprintach. Jak wiadomo taki sposób pozwala na samoorganizację zespołu, a tym samym na zwiększeniu jego wydajności i skróceniu czasu dostarczania gotowego produktu, co zarówno dla nas, jak i dla klienta, jest bardzo istotne.

Dlatego tym bardziej cieszymy się, że rozwój w naszej firmie jest faktem, a nie obietnicą. Mamy nadzieję na kolejne zagraniczne współprace, które dają wiele możliwości i satysfakcji z wykonanego zadania.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu, który pracował przy stworzeniu My Plate Space.

This post is also available in: English (Angielski)