Intensywny czas szkoleń w SOFTIQ

Autor

Anna Makieła-Zoń
Czytaj więcej

W ciągu pięciu lat istnienia SOFTIQ nauczyliśmy się, jak ważną kwestią jest podnoszenie kompetencji naszych pracowników. Każdego roku staramy się wykorzystać potencjał naszej ekipy, by zdobywać nowe certyfikaty i jednocześnie dać możliwość rozwijania skrzydeł tym, którzy chcą się dokształcać. Dlatego szkolenia są dla nas ważnym punktem, jeśli chodzi o zarządzanie firmą.

Dziś jesteśmy w trakcie realizacji bardzo dużego projektu szkoleniowego, finansowanego ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W ramach tego przedsięwzięcia przeszkolonych zostanie ponad 30 pracowników etatowych SOFTIQ. Kwota przeznaczona na ten cel wynosi prawie 120 tysięcy złotych, z czego 80 % jest dofinansowane przez KFS.

Szkolenia realizowane są w formie zdalnej, a ich tematyka jest różnorodna i dopasowana do potrzeb naszego zespołu. Część szkoleń kończona jest egzaminem, część ma formę warsztatów. Obejmują one zarówno poziom podstawowy, jak i zaawansowany – wszystko odpowiednio dostosowane do poziomu wiedzy pracowników.

Ten projekt to nie tylko kwestia doboru pracowników do odpowiednich szkoleń. To także całe mnóstwo niezbędnej dokumentacji, która jest nieodłącznym elementem projektów finansowanych przez ze środków państwowych. Szkolenia wystartowały we wrześniu, dziś mamy prawie listopad i wszystko odbywa się bezproblemowo. Dopisujemy to do listy sukcesów 🙂

This post is also available in: English (Angielski)